RFID, kudo në botë.

LF / HF Reader

» Hardware » LF / HF Reader

 • specifikimet
 • Përshkrim

model: YJ-R95CD
Duke punuar band frekuencave: 125KHz / 13.56MHz
protokolli standard: ISO 14443 TYPEA
tip lexues letrash me bira: EM4102, EM4200, TK4100 / 14443A protokoll tag tilla si Mifare 1K S50, Mifare S70 4K
Lexoni varg: 0~ 80mm
Lexoni kohë: <100Znj
shpejtësia lexuar: 0.2s
Lexoni kohë intervali: 0.5s
komunikimi Interface: USB
tension operativ: 5V
aktual operativ: 100mA
temperatura e punës: -20° C ~ + 70 ° C
Operimit të Sistemit: WinXP, vështrim në të ardhmen, stepje, Win7, Win10, liunx, android
treguesi status: 2-color LED (“i kuq” fuqia LED, “e gjelbër” treguesi status)
Ndërtuar në Gjuha: sirenë, LED kontrollueshëm dhe sinjalizues
output Format: front Default 10 dixhital
peshë: 220G
madhësi: 133X 80 x 16mm
gjatësia e linjës të dhënave: 1.5M
Ngjyrë: (fakultativ) zezë ose të bardhë

YJ-R95 series Digital Keypad RFID Reader is a digital key button type RFID reader which is specially developed for the consumption management system. It is an integrated drive-free card reading device. During use, you can freely plug (prizë dhe luaj), without using external power, the user does not need to load any driver, and you can output the UID of the ID or IC card to your the terminal of computer or Android device through the data interface. Equivalent to automatic keyboard entry card number. This product is mainly used in shopping malls, supermarkets, hotels, prania në mbledhje, club membership management and so on.
YJ-R95 series readers are compatible with a wide range of systems, PC side: Windows2000/XP32/XP64/Vista32/Viste64/Windows7/Windows10.
When reading a smart card, the card number is output via USB to the member management software input place of the computer, or the Word or Notepad file, which is equivalent to the automatic keyboard input card number.
Android phone requires an OTG adapter cable. The reader is connected to the OTG adapter and is connected to the Android device via the OTG cable. The position of the cursor when reading is the output card number. The android-enabled mobile phones and tablets needs to support OTG functionality. (Only USB interface and serial interface reader support Android system device, the keyboard port reader does not support.)
YJ-R95 series card reader outputs the front 10 digital card numbers by default. Please inform if you need other output format of the card numbers.

Features
Strong stability, wide compatibility, high cost performance.
Use plexiglass keys botton and never wear.
The power comes from the host computer and no external power supply is required.
The LED indicator and buzzer sound to identify the success and failure of the card reader.

Aplikacion
Mainly used in member consumption management system, payment platform, fast food restaurant ordering system, office, shopping malls, club membership management, nightclub entertainment management and other fields.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
3 + 9 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com