RFID, kudo në botë.

Buried Tag / Çimento Tag

» RFID Përkushtuar Tag » Buried Tag / Çimento Tag

RFID Plastic Buried Tag, UHF Plastic Underground Tag

KATEGORIA DHE TAGS:
Buried Tag / Çimento Tag , , ,

model: BY6861

Të përshtatshme për kabllo nëntokësore, kapanxhave, tuba nëntokësore, dhe struktura çimento.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

standardet e protokollit: ISO 18000-6C (EPC C1 gen2)
frekuenca operativ: 860~ 960MHz
chip RFID: Alien H3, etj.
mbrojtja elektrostatike: ESD>1.5KV
Mbrojtjen e mjedisit: në përputhje RoHS
jeta e shërbimit: >10 vjet
Lexoni distancë: >8M (në një mjedis të hapur, >1M (mbuluar rërë e thatë), >65cm (varrosur)
ID shkruaj: Mund të përsëritet 10000 kohët
temperatura e punës: -25℃ ~ + 85 ℃
material: rrëshirë Epoxy + Aluminum gravurë RFID tag, ose PVC dhe materialeve të tjera
madhësi: Φ100mm, trashësi 10mm, ose përshtatur
peshë: 30G

RFID plastike varrosur tag elektronike bërë nga procesi të veçantë, mund të jetë varrosur direkt tags sipërfaqen e rrugës çimento apo nëntokësore, është i përshtatshëm për kabllo nëntokësore, kapanxhave, tuba nëntokësore dhe kërkesat e tjera. Mund të përdoret për të shënuar brenda murit ose në tokë nën informacionin e lokacionit të objektit, teknologji mund të përdoret gjithashtu për të lexuar dhe shkruar fotografi Precast konkrete çimento, ajo do të mbetet përgjithmonë në komponentin e betonit. Kjo etiketë të veçantë do të jetë identifikimi i komponentit dhe mund të përdoret si E-prijësi i të verbërve. Vetëm të përdorni lexuesit RFID për të skanoni rreth në sipërfaqe për të gjetur tags dhe të lexoni informacion. Ajo gjithashtu mund të jetë fikse në objekte në natyrë.
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

skenari aplikimi:
1. Vaji (gaz) tubacionit varrosur në tokë nuk mund të gjejnë me saktësi vendndodhjen e saj të veçantë;
2. Tub kanalizimi varrosur në tokë nuk mund të gjejnë me saktësi pozicionin e veçantë të valvulave lidh;
3. Tubacioni varrosur në mur nuk mund të gjetur me saktësi pikën e lidhjes.
Si të përdorni: Embed RFID plastike tags varrosur në çimento 2-3cm thellë ose tokë.

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
3 + 9 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com