RFID, kudo në botë.

Kontakt Chip Card

» RFID Card » Kontakt Chip Card

SLE4442 Kontakt Chip Hotel Door Card, SLE5542 Kontakt Chip Hotel Room Card

KATEGORIA DHE TAGS:
Kontakt Chip Card , , , , , ,

modeli i produktit: HJ771

With the SLE 4442 / SLE5542 chip encryption features, you can effectively protect the safety of hotel guests financial and living environment.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

patate të skuqura: SLE 4442 / SLE5542
standarde protokoll: ISO 7816
256 bytes të organizimit EEPROM
32 Perberja memorie mbrojtur
3-byte përdoruesit Fjalëkalimi, numërimi fjalëkalimin gabim: 3 kohët
Shkruani Minimum / Fshi kohë: 2.5Znj
tension operativ: 5V
Furnizimi maksimale: 10mA
temperatura e punës: -35℃ ~ + 80 ℃
durim: > 100,000 kohët
Mbrojtja e të dhënave: > 10 vjet
madhësi: CR80 86 cm 54 cm 0.88mm
material: PVC / PET / PETG / ABS,etj.

The SLE4442/SLE5542 chip Secure Memory Card is one of the most popular "Smart Memory Cards" in the world. This chip includes an intelligent 256-Byte EEPROM with Write Protect Function and Programmable Security Code (PSC). This chip contains and EEPROM organized 1024×8 bit offering the possibility of programmable write protection for each byte. Reading of the whole memory is always possible. The memory can be written and erased byte by byte. 256 byte encryption card, read data, shkruar të dhëna, data protection and password operation. Data can only be changed after entry of the correct 3-byte programmable security code (security memory). Cured user code to protect the factory 32byte write data area.
Confidentiality characteristics
3-byte përdoruesit Fjalëkalimi.
Before the password is checked correctly, all the data can only be read and can not be rewritten.
Check the correct password can change the data, including change the password.
Error counter, the initial value is 3, the password check error 1, then subtract 1, if the counter value is 0, the card automatically locked, the data can only be read out, can not be changed again can no longer password check; if not Zero, once the password check correctly, can be restored to the initial value of 3.
Each byte in the write-protected area (first 32 bytes) can be individually write-protected and can not be changed (ie, data solidified) after write-protection.

Seabreeze Smart Card Co., LTD provides SLE4442 / SLE5542 contact chip hotel door card encryption and decryption services.

Allow us to Pre-Print your PVC or smart cards with your logo, image or other information. Pre-printing saves you time and money. The SLE4442 is a perfect card for your gift or loyalty program, IT Login, or other applications that you develop using our Smart Card Development Kit.

The typical applications for the memory card includes access control, hotel door cards, staff attendance, transport payment, personal identification,etj.

 

Introduce the Hotel Gain Power Supply Card
The first function is to open the hotel room door, the second function is to take power, when the door is opened, the card into a card slot inside (Card slot size can just put a card), inside the room Lights will open, Televisions, Appliances will can used, called to Get Power Supply Card, The RFID chip pick the contactless Mifare 1k S50 chips or mainly contact type SLE4442, SLE5542 chips.

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
4 + 4 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com