RFID, kudo në botë.

SRI512 Chip Card, SRT512 Chip Card, ISO14443 TYPEB, distancë të shkurtër

KATEGORIA DHE TAGS:
HF Chip Card , , ,

SRI512 chip is specifically designed for short range applications that need re-usable products.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

standarde protokoll:ISO14443 TYPEB
frekuencë:13.56MHz
Baudrate:106kbit / s
Anticollision:po
operativ Distance:>20cm
User Memory Size:512bit
Shkruaj përballim:1,000,000 ciklet
Data Retention:40 vjet
Memory Organization:
User OTP:5 Blocks (32bit/Block)
Binary Counter:2 Blocks (32bit/Block)
Lockable EEPROM:9 Blocks (32bit/Block)
UID number:64bit
Internal Capacitance:70pF
IBlocks Lock:po
zbukurim:po
Unsawn Wafer:po
Sawn Wafer:po
temperatura e punës: -20℃ ~ + 70 ℃
dimension: ISO kartë standarde 85.6 × 54 × 0.82mm
paketim:PVC / PET / PETG / ABS,etj, 0.13mm tela bakri
procesi encapsulation: Linja tejzanor automatike bimë automatike / touch saldim

13.56MHz short distance contactless memory chip with 512-bit EEPROM and anticollision functions

The SRI512/SRT512 chip is a contactless memory, powered by an externally transmitted radio wave. It contains a 512-bit user EEPROM. The memory is organized as 16 blloqe të 32 bit. The SRI512 is accessed via the 13.56 MHz carrier. Incoming data are demodulated and decoded from the received amplitude shift keying (ASK) modulation signal and outgoing data are generated by load variation using bit phase shift keying (BPSK) coding of a 847KHz subcarrier. The received ASK wave is 10% modulated. The data transfer rate between the SRI512 and the reader is 106 Kbit/s in both reception and emission modes.
The SRI512 chip follows the ISO 14443-2 Type B recommendation for the radio-frequency power and signal interface.
The SRI512 chip is specifically designed for short range applications that need re-usable products. The SRI512 chip includes an anticollision mechanism that allows it to detect and select tags present at the same time within range of the reader. Using the STMicroelectronics single chip coupler, CRX14, it is easy to design a reader and build a contactless system.

Features Chip
ISO 14443-2 Type B air interface compliant
ISO 14443-3 Type B frame format compliant
13.56 MHz carrier frequency
847 kHz subcarrier frequency
106 Kbit/second data transfer
8bit Chip_ID based anticollision system
2 Count-down binary counters with automated antitearing protection
64-bit Unique Identifier
512-bit EEPROM with write protect feature
Read_block and Write_block (32 bit)
Internal tuning capacitor
1million erase/write cycles
40-year data retention
Self-timed programming cycle
5ms typical programming time

aplikimi kryesor
ST SRI512/SRT512 chip work in a variety of ways, has a high stability and a wide range of applications, is an induction type intelligent locks, access control system, attendance system, identifikim, property identification, process control, parking, logjistikë, identifikimi kafshë, automatizimi industriale, prania në mbledhje, electronic label, supermarket, warehouse management, personnel management, security systems, transportation bus cards, subway cards, consumer card, such as the first choice of RFID products.

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
3 + 9 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com