RFID, kudo në botë.

2.45GHz Produkte aktive

» 2.45GHz Produkte aktive

YY257AT 2.45GHz drejtuar Active RFID Reader

KATEGORIA DHE TAGS:
2.45GHz Produkte aktive , , , ,

model: YY257AT

Customizable Directional or Omnidirectional, optional TCP/IP, GPRS, CDMA, WIFI transmission module.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

teknike të treguesit
frekuenca operativ: 2.4GHz ~ 2.5GHz
stili i punës: kombinim aktive dhe pasive
parametër Antena 1: shtim: 16DBI; width lob aeroplan horizontale: 30°; width lob aeroplan vertikal: 25°; Front-to-back raport: >25dB
parametër Antena 2: Raporti këmbë valë: <1.5; drejtimi polarizimi: vertikale
Komunikimi Mënyra ndërfaqe: RS232, RS485, Wiegand, port të rrjetit TCP / IP
Metoda e komunikimit: Mënyra aktive (pasi lexuesi lexon tag, ai e dërgon atë në kompjuter host aktive)
Pajisja ka një kapacitet të tampon 256 tags brenda
RS232, norma komunikimi RS485 mund të vendosen nga ana e përdoruesit
Distanca identifikimi sistemi: deri në 250 metra; Shkalla e njohjes Saktësi: 99.999999%
Ndryshme format dhënat rezultatet mund të zhvillohet sipas kërkesave të përdoruesit
tension të punës: DC7.5 ~ 12V
aktuale të punës: < 200mA
temperatura e punës: -25℃ ~ + 75 ℃
temperatura Storage: -40℃ ~ + 85 ℃
lagështia pune: < 95%
madhësia pajisjet: 320× 200 × 100mm
pesha pajisje: 2.0kg
madhësia Paketimi: 370× 250 × 150
Pesha pas paketimit: 2.5kg

The YY257AT model 2.45GHz directional active RFID reader is a high-performance active RFID reader developed with applications such as long read/write distance, high recognition accuracy and strong anti-collision capability. With TCP/IP network interface, Directional 2.45GHz active RFID integrated reader, fast reading speed, reading distance of up to 250 metra, waterproof and dustproof, suitable for outdoor use.

strukturë: The outer cover is made of high temperature resistant and low temperature resistant material. The main structure is made of aluminum alloy; it is equipped with mounting brackets, which can adjust the installation direction up and down and left and right

Karakteristika kryesore
Reading and writing distance can reach 250 metra, and the special label can reach up to kilometers
Saktësi njohja: 99.999999% or more
Strong anti-collision ability: read all 200 tags in 3 sekonda
Equipment working status indication
Read tag is saved to the buffer
After reading the tag, the user can be notified by indicator light, sirenë, status signal, relay output
After reading the tag, it can be transmitted to the host computer through RS232, RS485, Wiegand 26/Wiegand 34/Wiegand 66, and TCP/IP network port
Communication mode has active transmission and passive transmission
RS232, RS485 communication rate can be set
Distance to read the tags can be set
Interval between reading the same tags can be set
Speed at which the tag is actively uploaded can be set
External trigger reading tag information
Ability to read device factory information
Provide DEMO software, API functions, etj

aplikimi kryesor
Parking lot, menaxhimi i automjeteve
Smart transportation
Electric vehicle anti-theft system
School student management
Asset Management
Warehousing, logistics management

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
0 + 5 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com