RFID, kudo në botë.

Kartë Rreth / Asesora

» Kartë Rreth / Asesora

RFID fletë Ferrite, RFID Thithjen Vala materiale, RFID Anti-magnetike Paste, RFID anti-ndërhyrje mbrojtjen Paper

KATEGORIA DHE TAGS:
Kartë Rreth / Asesora , , , , ,

model: FT-221

Letra mbrojtëse RFID kundër ndërhyrjeve metalike mund të personalizohet në madhësi dhe trashësi të ndryshme, forma të ndryshme.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

Të përshtatshme për frekuencë: 125KHz / 134.2KHz, 13.56MHz
standarde protokoll: ISO14443A B, ISO15693
patate të skuqura: Texas Instruments TI, Philips NXP, Fudan FM11RF08, card EM TK ID
lëndë e parë: gome + ferrite + metalik rralla
madhësi: Standard madhësi kartë krediti 85.5 * 54 * 1mm (± 0.05mm)
Trashësia: 0.3mm thinnest, 0.5mm, 1.0mm, 1.5mm, 2.0mm, 3.0mm, etj, mund të personalizohet sipas madhësisë së konsumatorit ose madhësi të tjera të veçanta myk
me ngjitës: mund të personalizohet me shirit të vetme të njëanshme, ose nga të dyja anët shirit, ose me 3M ngjitës në njërën anë me zam të zakonshëm të bardhë, çmimi i kasetë me porosi do të rritet pak
peshë: 12G
temperatura e punës: -20℃ ~ + 60 ℃
temperatura Storage: -45℃ ~ + 85 ℃
Lageshtia relative: 5%-80%

Material pëlhure magnetike antimetal RFID (125KHz / 134.2KHz, 13.56MHz) njihet edhe si pëlhurë magnetike ferrit, pëlhurë magnetike e papërshkueshme nga metali, material izolues metalik, material izolues i valëve elektromagnetike, leckë magnetike elektronike kundër ndërhyrjeve, i njohur zakonisht si "leckë magnetike". Është bërë nga gome speciale e butë magnetike dhe pluhur metalik i rrallë. Përdoret kryesisht në kartat inteligjente RFID, electronic tags, lexuesit e kartave, etj. për mbrojtjen elektromagnetike, interferenca kundër metaleve me valë elektromagnetike, interferenca anti-elektromagnetike dhe fusha të tjera. Parimi është ngjitja në sipërfaqen e metalit ose baterisë, ndani një sërë etiketash elektronike RFID me frekuencë të ulët, etiketa elektronike me frekuencë të lartë, kartat inteligjente, etj, për mbrojtjen elektromagnetike, konvertimi i frekuencës dhe kështu me radhë. Problemi teknik është zgjidhur që etiketa elektronike RFID nuk mund të ngjitet në sipërfaqen metalike ose lexuesi i kartave nuk mund të ngjitet ngushtë në sipërfaqen e murit metalik.
Materialet mund të personalizohen sipas kërkesave të klientit për madhësi të vogël, forma të ndryshme, specifika të ndryshme, goditje me grusht, prerje dhe kështu me radhë.

shënim: Nevojiten disa lexues letrash të stilit të vjetër 2 copa leckë magnetike anti-metalike.

Aplikacion
Sistemi i identifikimit
Sistemi i menaxhimit të inventarit të magazinës
Sistemi i kontrollit të energjisë
Sistemi i menaxhimit të frekuentimit të kontrollit të aksesit

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
1 + 3 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com