RFID, kudo në botë.

Seal / Tie / Logistics Tag

» RFID Përkushtuar Tag » Seal / Tie / Logistics Tag

UHF Seal, Electronic Seal Tag, Seal Security

KATEGORIA DHE TAGS:
Seal / Tie / Logistics Tag , ,

model: BY7931

Gjatësia e telit të çelikut mund të personalizohet.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim

material: plastike ABS inxhinieri + përforcuar tela çeliku
chip RFID: Impinj J41, ose specifiko
frekuencë: UHF 860 ~ 960MHz.
standarde protokoll: EPC gen2, ISO 18000-6C
Lexoni / shkruani distancë: 30cm (sipas të lexojnë dhe shkruajnë pajisjes)
tag madhësia: 30X 23 x 11mm, tela çeliku 280mm gjatë, çeliku diametër tela 1.5mm
temperatura e punës: -40℃ ~ + 100 ℃
forca elastik: 250 KGF
Colors: i kuq, e bardhë, e zezë, e verdhe, blu, ngjyra të tjera customizable
peshë: 21G
paketim: 50cope / qese, 1000copë / kuti kartoni

vula elektronike me vula tradicionale në krahasim me, ka përparësitë e mëposhtme: vula elektronik përmban një çip RFID, secili chip RFID ka një numër serik unik në nivel global, numrin serial dhe vula pas vulës është unik, në mënyrë që të arrijë qëllimin nuk mund të kopjohet. chip RFID përveç për të pasur Përveç numrin unik serik, kujtesës mund të shkruhet nga elektronike vulë pajisjes lexoj-shkruaj për të shkruar informacion specifik, si mbyllja kohë, pronar dhe detaje të tjera, dhe informacioni mund të jetë i koduar, vetëm e di çelësi mund të ndryshonin informacionin, Inspektorët mund të përdorni leximin elektronik vulë dhe pajisje të lexuar shkruar informacionin zonal magazinimit.
Shenjat Seal mund të jenë të shtypura sipas kërkesave të konsumatorëve LOGO, model, numër, data, Kodi bar, etj, por edhe nga ana e konsumatorit stickers vetë-ngjitës në sipërfaqe vulat.

përdorim: direkt shpim dhe tërheq mbi të. Kjo vulë për vula një herë, nuk mund të përdoret përsëri. Pas tërhequr vullnet ka gjurmë, secili ka një numër unik rendor, mbrojtjen e sigurisë, i fortë, lehtë për të kyçur.
Përdorni kabllo pirg / tela hapëse pirg për të hequr

aplikimet kryesore
Rrjeti i kabllove, një shumëllojshmëri të instrumenteve, financë, Dyqane, elektricitet, petrochemicals, parcela, logjistikës dhe transportit, kontejnerët, anijeve, kopshtari dhe industri të tjera.

 

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
2 + 8 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com