RFID, kudo në botë.

Mifare 1K S50 Chip Card

KATEGORIA DHE TAGS:
HF Chip Card , , , ,

Excellent features and stability, the Mifare IC S50 chip has a wide range of applications: kontrollin e qasjes, identifikim, stored value and so on.

hetim
 • specifikimet
 • Përshkrim
 • Mjeshtëri Aviable

Chip Type: NXP Mifare 1K S50
Kapaciteti Storage: 1KB, 8kbit, 16 ndarëse, çdo ndarje Dy fjalëkalimet(1KB = 8Kbit)
Frekuenca operativ: 13.56MHz
protokoll komunikimi: IEC / ISO 14443 TYPEA
shpejtësia e komunikimit: 106KBoud
Distanca Reading: 2.5~ 10cm
leximi kohë: 1~ 2ms
temperatura e punës: -20℃ ~ + 55 ℃
durim: >100,000 kohët
ruajtja e të dhënave: >10 vjet
përmasat: ISO kartë standarde 85.6 × 54 × 0.80(+/-0.04)mm
materialet e paketimit: PVC, ABS, PET, PETG, letër, 0.13mm tela bakri
procesi i paketimit: Tejzanor linjat bimore auto, Saldim automatike

Mifare 1K S50 chip card, also known as MF M1 card or M1 card, also known as the Original S50 card, is made of Mifare 1K S50 encapsulated.
Mifare 1K S50 is NXP's excellent RFID chip products. Is the original Mifare IC S50 chip from Philips (NXP) that conforms to the IEC / ISO 14443A interface protocol. Its advanced data encryption and two-way password authentication system, dhe 16 completely independent sectors, excellent features and stability, the Mifare IC S50 chip has a wide range of applications, is One Card Solutions, water meter prepaid, transit card , Highway toll, parking, kontrollin e qasjes, identifikim, residential management, parks, highways and other preferred RFID products, Mifare IC S50 chip in the world most widely used non-contact RF chip,
After years of technology accumulation, now there is an RF chip in China that can replace the NXP Mifare IC S50 chip, which is the FM11RF08 chip. FM11RF08 chip not only in the same performance parameters and compatible with the Mifare IC S50 chip, it has a greater advantage, is the very low cost, the same product performance, but can produce high cost-effective to ensure that your company More profit.
Mifare 1K S50 chip can be customized a variety of sizes RF chip card can also be made into a key ring, wristband (bracelet), Kartat epoksi, zbukurim, electronic tag, a variety of applications such as labels.

aplikacionet tipike
Zgjidhje me një kartë, kontrollin e qasjes, bus stored value cards, highway toll, parking, membership card, Karta VIP, residential apartment building management.

 

avantazh konkurrues:
stafit me përvojë;
cilësi të shkëlqyeshme;
Cmimi me i mire;
ofrimit të shpejtë;
kapacitet të madh dhe një gamë të gjerë të produkteve;
Prano qëllim të vogla;
ODM dhe OEM produkte sipas kërkesës së klientit.

 

 

shtypje: Shtypi ofset, silkscreen Shtypi, shtypje termike, shtypjen Ink-jet, shtypjen Digital.
karakteristika e sigurisë: ujëra, Laser larguarit, Holografik / OVD, bojë UV, ink Optical ndryshueshme, barcode Hidden / Barcode maskë, Nota Rainbow, Mikro-text.
Të tjerët: dhënat chip initialization / Encryption, Personalizuar shirit magnetik programed, panel Nënshkrimi, barcode, Numër serik, embossing, Kodi DOD, NBS postar konveks, Die-prerë.

Form Enquiry ( ne do të kthehemi ju sa më shpejt të jetë e mundur )

emër:
*
Email:
*
mesazh:

verifikim:
3 + 8 = ?

Ndoshta ju pëlqen gjithashtu

 • Shërbimi ynë

  RFID / IOT / Access Control
  LF / HF / UHF
  Card / Tag / Zbukurim / Label
  Manshetë / Keychain
  R / W Pajisja
  RFID Zgjidhja
  OEM / ODM

 • kompani

  Rreth nesh
  shtyp & Media
  Lajme / Blogs
  Karriera
  Awards & Shqyrtime
  Dëshmi
  Program Affiliate

 • Na kontaktoni

  Tel:0086 755 89823301
  web:www.seabreezerfid.com